MERAL SAATCI - BASIN BULTENI

...

Sade ve sıradışı tasarımlar…

Meral Saatçi….

Farklı ustalardan mum ve gümüş eğitimi alan ve yarı değerli taşlarla başlamış olduğu tasarım çalışmalarını 96 yılından bu yana sürdüren Meral Saatçi, tasarımlarında gümüş başta olmak üzere altın, bakır ve tüm doğal malzemeleri kullanıyor. Meral Saatçi’nin minimalist ama kendi içindeki iddialı takıları detaylarda tasarım arayan, modern kadınlara hitap ediyor. Tasarımlarında Sadelik ve sıradışılık ön plandadır. Minimal, sadeliği içinde iddialı, takılabilir, şehirli ve üreten kadının daha çok tercih edeceği fiyatta da ulaşılabilir takılar…

Takılarında gümüş ön planda olmak üzere altınla karıştırmayı ve uyan bütün doğal malzemeleri, değerli, yarıdeğerli taşları kullanıyor ve

el yapımı.

Beymen Club’tan Waşgington D.C’ye bir yolculuk…

Birçok karma sergiye katılan tasarımcı aynı zamanda Cam sanatçısı Michaela Kopple’den ‘Beat Making’ eğitimi almıştır. 1996 yılından beri Beymen Club’ların bünyesindeki tüm mağazalarına taki koleksiyonu hazırlamaktadır.

Washington D.c’deki ‘National Museum’da takıları sergilenmekte İsviçre ve İngiltere’de de serge ve satışı gerçekleşmektedir. Sanatci ayni zamanda Mimar Sibel Cihan’la birlikte tasarladigi Kosuyolu’ndaki atolyesinde de taki severlerini agirliyor ve duzenli sergilerini duzenliyor.

Sosyal sorumluluk projeleri….

Sosyal sorumluluk projeleri için özel koleksiyonlar sergileyen sanatçı son olarak, Down sendromu ve yetiştirme yurdundaki genç kızlar için çeşitli yardım çalışmalarına tasarımlarıyla destek olmuştur. En son projesi Downsendromu Derneği için tasarladigi kelebek bileklikle….

Şimdi de farkındayım bileklikleri Downdesignprojekt'te satılacak.Bütün geliri "hoşgeldin bebek" projesinde kullanılacak.


Satis noktalari

Beymen Club( tum Turkiye geneli)

Koşuyolu Meral Saatçi Atölye

Bütün Beymen Club mağazaları

İstanbul Modern

Nişantaşı Asayra

Ankara'da Armada AVM'de Harem


http://www.meralsaatci.com/

ınstagram: http://websta.me/n/meralsaatci


ATOLYE ADRES: MUHITTIN USTUNDAG CAD. NO 39 KOSUYOLU KADIKOY

PAZARLAMA VE ILETISIM DIREKTORLUGU ICIN ILETISIM:

FASHION BRANDING MANAGEMENT: DIDEM ELLIALTI 


...